PŁATNOŚĆ
Oferujemy następujące formy płatności: PayPal, Przelewy24, tradycyjny przelew bankowy.
W razie wszelkich pytań, bądź wątpliwości prosimy o kontakt mailowy.

WYSYŁKA
Jaki jest koszt i czas wysyłki?
W celu zapoznania się z ofertą cenową oraz szacowanym czasem doręczenia zamówienia zapraszamy na podstronę poświęconej wysyłce.

Kiedy otrzymam moje zamówienie?
Szacowany czas realizacji zamówienia to 24h od czasu zaksięgowania wpłaty.
Podczas sezonu (maj – wrzesień) czas realizacji może wydłużyć się do 48h. Należy pamiętać, że zamówienia złożone w weekend lub święta, zostaną wysłane pierwszego dnia roboczego następującego po dniach wolnych od pracy lub weekendzie.

ZWROTY
Choć staramy się rzetelnie pakować i sprawdzać zamówienia, produkty mogą zostać uszkodzone podczas transportu.
W przypadku otrzymania uszkodzonego lub wadliwego towaru prosimy o kontakt.
Jedynie zwrot przesyłki podlega wymianie produktu.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami klient dokonujący zakupu na odległość ma prawo do odstąpienia od umowy sprzedaży i zwrotu towaru bez podania przyczyny i ponoszenia kosztów.
Termin do odstąpienia od umowy sprzedaży towarów wygasa po upływie 30 dni od dnia od otrzymania przesyłki z zamówionym przez klienta towarem.
Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy sprzedaży towarów, w terminie do 14 dni od otrzymania przesyłki z zamówionym przez klienta towarem należy poinformować sprzedawcę o decyzji o odstąpieniu od umowy sprzedaży towarów w drodze jednoznacznego oświadczenia poprzez przesłanie przez formularza kontaktowego z imieniem, nazwiskiem i numerem zamówienia oraz informacją jakie produkty życzy sobie klient zwrócić.
Dokonanie zwrotu możliwe jest poprzez wypełnienie formularza zwrotu zawierającego oświadczenie o odstąpieniu od umowy sprzedaży towarów, ale nie jest to obowiązkowe.
Aby zachować termin do odstąpienia od umowy sprzedaży towarów wystarczy, aby klient wysłał informację dotyczącą wykonania przysługującego klientowi prawa odstąpienia od umowy sprzedaży towarów przed upływem terminu do odstąpienia od umowy sprzedaży towarów. W terminie do 14 dni od dnia, w którym prześle kupujący oświadczenie o odstąpieniu od umowy sprzedaży towarów i zamiarze zwrócenia zamówionych towarów należy zwrócić towar do:
FixClima Sp. z o.o.

Uprzejmie informujemy, że zwracany towar nie może nosić śladów użytkowania. Zwracany produkt powinien posiadać oryginalne opakowanie producenta wraz z oryginalnym dowodem zakupu tzn., paragonem fiskalnym lub fakturą VAT. Przed wysyłką bardzo prosimy o dokładne zabezpieczenie paczki aby nie uległa uszkodzeniu lub zniszczeniu w transporcie.
Brak zwrotów płatności za wykorzystane produkty tzn.: FixClima Gaz i FixClima LeakStop.
Brak zwrotów płatności bez okazania oryginalnego dowodu zakupy, paragonu lub faktury VAT.

CZĘSTE PYTANIA 

Co to jest czynnik chłodniczy FixClima?
Czynnik FixClima Gaz jest autorską, zastrzeżoną mieszaniną. Wysoko wydajny węglowodorowy substytut chłodniczy, bezpośredni zamiennik chłodniczy dla HFC-134a i R-12.

Czy mogę mieszać substytut chłodniczy FixClima z R-12 lub HFC-134a?
W czasie tej publikacji firma FixClima nie jest świadoma regulacji prawnych mówiących o mieszaniu czynników chłodniczych, z wyjątkiem Stanów Zjednoczonych. FixClima zaleca zapoznanie się ze swoimi krajowymi, lokalnymi, lub federalnymi prawami, które dotyczą czynnika chłodniczego.

Czy substytut chłodniczy FixClima jest kompatybilny ze wszystkimi olejami chłodniczymi?
Tak, czynnik chłodniczy FixClima jest całkowicie kompatybilny z wszystkimi chłodniczymi olejami dostępnymi na dzisiejszym rynku. Może być używany z olejami mineralnymi, Ester i PAG bez niezgodności.

Czy substytut FixClima powoduje korozję systemów klimatyzacji?
Nie, czynniki chłodnicze FixClima nie są żrące, nie tworzą kwasów w połączeniu z wilgocią systemu.

Jaka jest różnica między zamiennikiem chłodniczym FixClima i HFC-134a lub R-12?
Czynnik chłodniczy FixClima jest całkowicie naturalny. Nie przyczynia się do powstawania globalnego ocieplenia. Czynnik FixClima jest organiczny i nie ma zanieczyszczeń. Czystość składu substytutu klasyfikuje go jako produkt farmaceutycznej klasy! Czynnik chłodniczy R-12 oraz HFC-134a są czynnikami chemicznymi. R-12 to pierwszy, powszechnie używany czynnik chłodniczy. Obecnie wycofany z powodu szkodliwego wpływu na powłokę ozonową i gazy cieplarniane. Według raportów HFC-134a nie wpływa na ozon, ale ma bardzo wysoki współczynnik globalnego ocieplenia oraz zagraża życiu człowieka. Na mocy Protokołu Montrealskiego  również (1987 r.) zaprzestano produkcji tej substancji. Dyrektywa Wspólnoty Europejskiej 2006/40/EG – wymaga zaniechania w nowych samochodach osobowych i lekkich pojazdach użytkowych stosowania układów klimatyzacji z czynnikiem R134a od roku 2011, z okresem przejściowym do roku 2017 r.

Czy zamiennik chłodniczy FixClima jest bezpieczny dla środowiska?
Oczywiście! Czynniki chłodnicze FixClima są organiczne, nie wpływają na warstwę ozonową, są nietoksycznymi związkami. Tego typu czynniki chłodnicze są popierane przez organizację Greenpeace i są w pełni zgodne z Protokołem Montrealskim ONZ.

Czy zamiennik chłodniczy FixClima zawiera zapach?
Tak, zawiera on “świeży zapach sosny”, który jest dodawany w trakcie procesu butelkowania.”Świeży zapach sosny” został zaprojektowany, aby pomóc konsumentom wykryć wyciek. Zapach niezwłocznie powiadamia operatora o nieszczelności w systemie klimatyzacyjnym pojazdu.

Czy zapach sosny szkodzi klimatyzatorom?
Absolutnie nie! Wbrew plotką konkurencji, zapach sosny nie szkodzi systemom klimatyzacyjnym ani innym jej elementom. Projekt chemiczny zapachu współdziała w połączeniu z czynnikiem chłodniczym.

Czy FixClima gwarantuje jakość produktów?
Zdecydowanie! FixClima gwarantuje nie wyrządzić szkody kompresorom klimatyzacji lub innym podobnym elementom mechanicznym jeśli zostały stosowane zgodnie z zaleceniami FixClima.

CZĘSTE PYTANIA

FixClima LeakStop®

Jak działa FixClima LeakStop?
Podczas uzupełnienia systemu klimatyzacyjnego substancją FixClima LeakStop, substancja miesza się z olejami. Produkt krąży w systemie, jest w kontakcie z O-ringami i uszczelkami spęczniając powodując “brak wycieku”.

Jaką mam pewność, że FixClima LeakStop uszczelni mój system klimatyzacyjny?
Generalnie, jeśli system klimatyzacyjny nie traci w ciągu kilku dni gazu, oferowany produkt FixClima LeakStop zwykle jest w stanie uszczelnić system.

Czy mogę użyć FixClima LeakStop zarówno w systemie HFC134a jak i R12?
Tak.

Czy FixClima LeakStop może zaszkodzić mojemu systemowi klimatyzacyjnemu?
Absolutnie nie, jeśli jest stosowany zgodnie ze specyfikacją producenta.